تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

فروشگاه فایل های آموزشی ابن سینا

ارائه فایل های آموزشی در زمینه استاندارد، مدیریت، مهندسی، علوم، منابع طبیعی ، صنایع دستی و گردشگری


اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

دسته بندی سایت

پر فروش ترین های فورکیا


پر بازدید ترین های فورکیا

برچسب های مهم

نظرسنجی سایت

پیوند ها

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 53
  • بازدید دیروز : 16
  • بازدید کل : 160691

7 هزار سال هنر ایران در 8 کشور جهان به نمایش در می آید


مدیرکل امور موزه ها؛

7 هزار سال هنر ایران در 8 کشور جهان به نمایش در می آید

7 هزار سال هنر ایران در 8 کشور جهان  به نمایش در می آید
مدیر کل موزه های کشور از برگزاری نمایشگاههای 7 هزار سال هنر ایران درکشورهای آلمان، اتریش، فرانسه، ایتالیا، هند، مکزیک، سنگاپور و آمریکا خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محمد رضا کارگر با اشاره به تجارب ارزشمند و دستاوردهای فرهنگی، علمی و تاریخی نمایشگاههای 7 هزار سال هنر ايران در اروپا طی سال های 79 تا 84 گفت: با رویکرد دولت جدید به دیپلماسی فرهنگی، سازمان میراث فرهنگی برگزاری مجدد نمایشگاه 7 هزارسال هنر ایران با هدف معرفی گوشه هایی از تاریخ و تمدن عنی ایران را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرکل موزه های کشور افزود: نخستین کاروان ایرانی اواخر 2016 میلادی و اوایل 2017 میلادی با برگزاری همایش و نشست های تخصصی در کشور آلمان برگزار خواهد شد
به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی نمایشگاه 7 هزار سال هنر ایران مشتمل بر 178 قطعه شی ارزشمند هنر، فرهنگ و تمدن ایران باستان تا آغاز دوران اسلامی پاییز 1379 از ایران خارج شد. نخستین نمایشگاه در آبان همان سال در موزه تاریخ هنر وین به نمایش درآمد و به دلیل استقبال مردم تا 20 روز پس از زمان مقرر که فروردین 1380 در نظر گرفته شده بود، تمدید شد.
موفقیت نمایشگاه 7 هزار سال هنر ایران در اتریش سبب شد تا کشورهای دیگر خواهان برگزاری این نمایشگاه در کشورشان شوند.
پس از وین این اشیای موزه ای در تالار هنر دولتی شهر بن آلمان و سپس در سالن هنر سنت پیتر آبی شهر گنت بلژیک به نمایش در آمد. بعد از این کشورها سوئیس از بهمن 1381 تا خرداد 1382 به مدت 5 ماه در موزه بازل میزبان این نمایشگاه بود. پس از آن به اسپانیا منتقل شد و در 3 شهر سویا، ساراگوزا و سانتیاگو در معرض دید عموم قرار گرفت.
مهر سال 83 راهی کرواسی شد. قرار بود در همان سال اشیاء به ایران باز گردد امابه دلیل درخواست کشور پرتغال و لزوم انتقال نمایشگاه به این کشور، پرتغالی‌ها توانستند 2 ماه میزبان اشیای باستانی ایران باشند. این آثار خرداد 1384 به کشور بازگشتند.

  انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 419

مطالب تصادفی

  • Handbook of enegy audit
  • Valve_Selection_Handbook
  • Handbook of material selection
  • composite materials handbook
  • Fatigue crack growth-2016
  • داستان عاشورایی کودکانه

فروشگاه فروشگاه فایل ها و پاور پوینت های آموزشی استاندارد، مدیریت، علوم و مهندسی ، صنایع دستی و گردشگری ابن سینا با ارائه محصولات متنوع در خدمت شما است.